BŁOGOSŁAWIEŃSTWO UCZNIÓW I POŚWIĘCENIE PRZYBORÓW SZKOLNYCH

• W niedzielę 20 września na Mszy Świętej o godzinie 10:00 miało miejsce błogosławieństwo uczniów i poświęcenie przyborów szkolnych.
    Mszę św. koncelebrował ks. dr Karol Zegan i ks. Proboszcz Krzysztof Balcer. Po kazaniu celebrans uroczyście poświęcił tornistry, książki i przybory szkolne najmłodszym uczniom. Pobłogosławił także uczniów, aby nauka nie była dla nich ciężarem i by Jezus oraz Jego łaska była z nimi wszędzie obecna: w szkole, na boisku, na podwórku czy na ulicy.
    Wszystkim uczniom życzył, aby spotkali na swojej drodze mądrych i szlachetnych wychowawców, nauczycieli i katechetów, którzy oprócz niezbędnej wiedzy nauczą ich jak należy żyć, aby być mądrym, dobrym i szczęśliwym człowiekiem.