„Św. Jan Paweł II - ze mną na zawsze!”

• Zachęcamy wszystkich do udziału w naszej akcji „św. Jan Paweł II - ze mną na zawsze!”, którą od 13 grudnia na dobre rozpoczynamy. Odbiła się bardzo szerokim echem. Wiele i to bardzo znanych osób ją popiera. My też jak najbardziej się w nią włączmy. Przypominam dla tych co może nie wiedzą o co chodzi: W tym roku przeżywamy 100-lecie narodzin św. Jana Pawła II. W naszej parafii chcemy upamiętnić to wydarzenie oraz zostawić dla przyszłych pokoleń wiadomość jak ważną rolę w naszym życiu religijnym oraz społecznym odegrał nasz Wielki Rodak. Na cmentarzu parafialnym zostanie wzniesiony wysoki, kilkunastometrowy krzyż, który będzie kopią krzyża z Giewontu. W przyszłą niedzielę poświęcimy plac pod budowę, po Mszy św. o godz.10.00 czyli ok. godz.11.00. Przejazd z relikwiami św. Jana Pawła ok.13.30 a 15.00. dokładny program przejazdu, będzie podany w przyszłą niedzielę.
    Postaramy się, by krzyż był wzniesiony przed Świętami Wielkanocnymi. Już dziś pokażmy naszą bliskość do św. Jana Pawła II. Akcja pod tytułem „św. Jan Paweł II – ze mną na zawsze!”.
    Ustawmy obrazek ze św. Jana Pawła II w naszych oknach, przy domach wywieśmy flagi papieskie, pomódlmy się za wstawiennictwem Papieża oraz zapoznajmy się z Jego nauczaniem – stosowne fragmenty będą dostępne na stronie internetowej naszej parafii oraz na facebooku. Bardzo prosimy, by osoby które wystawią obrazek w oknie oraz wywieszą flagę zrobiły zdjęcia (także z domownikami) i przesłały je na adres mailowy parafii. Zdjęcia zostaną wykorzystane do zrobienia wystawy przed kościołem, galerii w internecie oraz będą zamieszczone w kronice parafialnej. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej parafii oraz na facebooku. Flagi papieskie można nabyć u ministrantów. Obrazy św. Jana Pawła II można wziąć z ławki pod chórem.

Zachęcamy wszystkich do udziału w naszej akcji „św. Jan Paweł II - ze mną na zawsze!”:- pomódl się przez wstawiennictwo:czytaj więcej... ( kliknij - św. JPII)
    św. JPII

• Kościół w Kazimierzy Małej

Dziś o godz. 11.00 poświęcenie placu pod Krzyż na cmentarzu parafialnym. Będzie kopia krzyża z Giewontu, który zostanie wzniesiony na wiosnę. Zapraszamy na tę uroczystość.

Od 13.30 przejazd z relikwiami Świętego Jana Pawła II po całej parafii, z błogosławieństwem Bożym.
    13.30 – Kazimierza Mała
    13.45 – Jakuszowice;