UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

• Niedziela zesłania Ducha Świętego ( kliknij - Uroczystość zesłania Ducha Świętego )
    Uroczystość zesłania Ducha Świętego

"Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca Twoich wiernych i zapal w nich ogień Twojej miłości."

Największy dar Zmartwychwstałego Pana Jezusa dla wierzących to Duch Święty. To On zrodził Kościół pod krzyżem i w Wieczerniku. To On przemienił zalęknionych apostołów w odważnych i niezłomnych głosicieli Ewangelii oraz świadków gotowych zapłacić życiem za prawdę, którą głoszą. To On dziś czyni nas uczestnikami posłania Pana Jezusa, ludźmi misji. To On odpuszcza nam grzechy i leczy zranione serca. To On jest źródłem miłości w naszych sercach!

Śpiewając hymn "O Stworzycielu Duchu Przyjdź" wierni zgromadzeni przed kościołem weszli procesyjnie do kościoła. Wszystkim towarzyszył znak spadających z chóru czerwonych płatków żywych róż. To nawiązanie do starożytnego zwyczaju chrześcijańskiego praktykowanego od czasów starożytnych w katolickiej świątyni Panteonie, która znajduje się w Rzymie. Czerwone płatki róż symbolizują zstąpienie Ducha Świętego w formie języków ognia na Maryję oraz na Apostołów zgromadzonych w Wieczerniku.

"Otwórzmy swoje serca i umysły na dary Ducha Świętego, które nas umacniają, dodają nam odwagi, byśmy wyszli ze swoich "Wieczerników" i wszędzie świadczyli o miłości, którą otrzymaliśmy od Ojca, Syna i Ducha Świętego. Zabierzmy ze sobą płatki róż, niech one przypominają nam o naszym obowiązku świadczenia o Panu Bogu w codziennym życiu oraz o tym że do dawania świadectwa zostaliśmy uzdolnieni dzięki Darom Ducha Świętego." Mówił ks. kan. Krzysztof Balcer.