MSZA ŚW. 80-TĄ ROCZNICĘ WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ I WALK NA POLACH GABUŁTOWSKICH.

• W niedzielę 1 września o godzinie 14 biciem wszystkich dzwonów rozpoczęła się msza święta w intencji Ojczyzny oraz żołnierzy poległych na polach gabułtowskich, którą koncelebrowali ksiądz proboszcz Krzysztof Balcer, ksiądz Janusz Mularz oraz ksiądz Artur Mularz, spokrewniony z rodziną Romana Strojnego, żołnierza poległego na polach gabułtowskich. Obecne były władze gminne i powiatowe, liczne poczty sztandarowe, młodzież szkolna, rodzina Romana Strojnego p. Wiktoria Czosnek-Knapik.
    Oprawę liturgii Mszy św. przygotowała z młodzieżą i scholką s. Krystella. Uroczystą Mszę św. uświetniała orkiestra Dęta OSP Zięblice pod batutą p. Zbigniewa Janika.
    Po mszy świętej wszyscy udali się na cmentarz w Kazimierzy Małej, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze na grobach poległych żołnierzy. Następnie wiązanki kwiatów i znicze złożono również przy obelisku w Gabułtowie, upamiętniającym miejsce, gdzie we wrześniu 1939 roku polscy żołnierze piechoty oddali życie za Ojczyznę.
    Na terenie świetlicy wiejskiej w Gabułtowie została poświęcona pamiątkowa tablica.
    Uroczystości w Gabułtowie wpisały się w ogólnonarodowe obchody 80 rocznicy wybuchu II wojny św. i 10 rocznicy ufundowania pamiątkowego obelisku poświęconego żołnierzom poległym na polach Gabułtowa w dn. 7 września 1939r.