• 78 ROCZNICA WALK ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO NA POLACH GABUŁTOWSKICH PODCZAS KAMPANII WRZEŚNIOWEJ 1939 ROKU

W dniu 7 września 2017r. została odprawiona Msza Święta, w intencji żołnierzy poległych na polach gabułtowskich,którą celebrował i wygłosił okolicznościową homilię ksiądz Stanisław Hatny.Na początku ks. Krzysztof Balcer - proboszcz parafii powitał przedstawicieli Samorządów, delegacje Urzędu Miasta i Gminy w Kazimierzy Wielkiej, radnych, sołtysa wsi Zięblice i parafian.
    Na Mszy Świętej jak i dalszych wydarzeniach uczestniczyli również uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kazimierzy Wielkiej wraz z Dyrektorem Szkoły.
    Po mszy św. wszyscy udali się na cmentarz w Kazimierzy Małej, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze na grobach poległych żołnierzy. Następnie wiązanki kwiatów i znicze złożono również przy obelisku w Gabułtowie, upamiętniającym miejsce, gdzie we wrześniu 1939 roku polscy żołnierze piechoty Armii Kraków oddali życie za ojczyznę.