77 ROCZNICA WALK ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO NA POLACH GABUŁTOWSKICH PODCZAS KAMPANII WRZEŚNIOWEJ 1939 ROKU

• W dniu 7 września 2016r. została odprawiona msza święta, w intencji żołnierzy poległych na polach gabułtowskich, którą celebrował ks. Krzysztof Balcer - proboszcz parafii .
    Podczas homilii, ksiądz proboszcz Krzysztof Balcer wspominając wydarzenia z września 1939 roku podkreślił, że bohaterowie walk w Gabułtowie nie splamili honoru Ojczyzny, mimo miażdżącej przewagi armii hitlerowskich Niemiec nie poddali się i walczyli dopóki kula śmiertelna nie powaliła ich na ziemię.
    Po mszy św. wszyscy udali się na cmentarz w Kazimierzy Małej, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze na grobach poległych żołnierzy.
    Następnie wiązanki kwiatów i znicze złożono również przy obelisku w Gabułtowie, upamiętniającym miejsce, gdzie we wrześniu 1939 roku polscy żołnierze piechoty Armii Kraków oddali życie za ojczyznę.
    Była obecne kuzynka poległego w Gabułtowie Romana Strojnego – Wiktoria Knapik-Czosnek z Tarnowa.

Zapraszam na stronę - Kazimierski Ośrodek Kultury - Urząd Miasta i Gminy Kazimierza Wielka( kliknij - Wydarzenia)