V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

• Dzisiaj tj. V niedziela wielkiego postu w naszej parafii gościmy ks. Krzysztofa Zapałę, który pracuje na misjach w Moskwie, wygłosił też do nas słowo Boże.
    Liturgia słowa piątej niedzieli Wielkiego Postu ,szczególnie fragment Ewangelii według św. Jana przypomina: „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki.
    Wierzysz w to?
    Wielki Post to czas naszego szczególnego wychodzenia z grobu naszych grzechów. To czas powstawania do nowego życia w sakramencie pokuty i pojednania.
    To czas przygotowania się na święta wielkanocne przez udział w nabożeństwach wielkopostnych, a przede wszystkim w liturgii Wielkiego Tygodnia.

Po Mszy św. ks. Proboszcz Krzysztof Balcer podziękował młodzieży , która kilka dni temu przyjęła sakrament bierzmowania i przyniósł obiecane słodycze.