2 LISTOPADA - DZIEŃ ZADUSZNY

• Dzień Zaduszny to czas szczególnej modlitwy do Boga, by zmarli mieli udział w Chrystusowym zwycięstwie nad śmiercią.
    Ten dzień przypomina nam o życiu naszych zmarłych. Fizycznie są nieobecni, zatrzymujemy się przy ich grobach. Ale jeśli Bóg powołał ich do życia wiecznego, to słowa dotrzymuje. Ceną, jaką Bóg zapłacił za życie naszych zmarłych, jest śmierć Chrystusa. To dlatego Jezus umarł, abyśmy mogli żyć na wieki .
    Msze Święte w Dzień Zaduszny koncelebrował ks.dr Stefan Radziszewski i ks. proboszcz Krzysztof Balcer.

Przez modlitwę wołamy o miłosierdzie dla zmarłych.
    W dniach 1-8 listopada można pozyskać odpust zupełny za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:
    1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
    2. Być w stanie łaski uświęcającej.
    3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
    4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
    5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

Krótki filmik - dzień zaduszny. ( kliknij - DZIEŃ ZADUSZNY)

DZIEŃ ZADUSZNY